Żylaki, obrzęki nóg

Żylaki nóg są dolegliwością, która dotyka wiele kobiet. Żylaki powstają z wielu powodów, przyczyną jest głównie nieprawidłowe ciśnienie krwi w organizmie. Krew naciska na ścianki naczyń krwionośnych rozszerzając je. Oczywiście samo powiększenie naczyń krwionośnych nie jest niczym złym, powiększone naczynia można zaobserwować gołym okiem np. po intensywnym wysiłku fizycznym. Jednak w przypadku żylaków, rozciągnięcie ścianek naczyń jest trwałe, gdyż jest ono wynikiem właśnie podwyższonego ciśnienia krwi.

Dzięki dużej zawartości bogatego w witaminę E, olejku konopnego produkty konopne na żylaki świetnie sprawdzają się w eliminacji żylaków i pajączków skórnych. Witamina E wydatnie wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, pomagając jednocześnie w dostarczaniu niezbędnych składników odżywczych komórkom skórnym. Aranika, kolejny składnik maści na żylaki i obrzęki, działa przeciwzapalnie i bakteriostatycznie, a rzepik ma działanie ściągające, odkażające i przeciwzapalne.

Żele z konopią polecane są również w przypadku nóg zmęczonych i obrzęków, gdyż gama ekstraktów roślinnych zawiera szereg właściwości pielęgnujących i regenerujących zmęczoną skórę. Wiodącym składnikiem jest tu olej konopny, który poprzez regulację poziomu lipidów we krwi, pomaga w odżywianiu komórek mięśniowych. Tym samym, dzięki sprawnemu układowi krwionośnemu, eliminuje się uczucie zmęczonych i ciężkich nóg.

  • ALPA konopny balsam na bóle mięśni i stawów 150ml

  • Maść konopna TROMPETOL Extra & Tea Tree 100ml

  • Maść konopna TROMPETOL Extra & Tea Tree 30ml

  • Żel na obrzęki i żylaki do nóg i stóp Cannaderm VENOSIL

    42,00  34,99 
  • Żylaki, obrzęki nóg, ból mięśni- ZESTAW MAŚCI

    122,00  109,00